У 2020-2021 році на ПрАТ «Ніжинський жиркомбінат» була проведена глибока реконструкція і нове будівництво зі збільшенням виробничих потужностей.
Фінансові Партнери
ПАТ «Укргазбанк»
Банк-партнер
ПАТ «Укрексімбанк»
Банк-партнер
Міжнародний банк реконструкції та розвитку
Фінансовий партнер
Міжнародна фінансова корпорація - IFC
Фінансовый партнер
Генеральний підрядник
ТОВ "ІНДАСТРІАЛБУД"
Генеральний проектувальник
ТОВ "АГРОІНЖИНІРІНГ"
В рамках реконструкції і нового будівництва виконано наступне:
Оптимізовано процес приймання сировини (соняшнику, сої, ріпаку), для забезпечення приймання сировини до 2 500 т / добу шляхом будівництва нової автовагові на 80 тн довжиною 22 м; нової сировинної лабораторії; установкою автоматичного пробовідбірника зерна на рейці «COBRA 4012 Стандарт», модернізації відділення приймання сировини (4 точки приймання).
Модернізований процес очищення і сушіння насіння шляхом установки устаткування для очищення насіння, сепараторів СПО, БСХ-200 і ЛУЧ, перед сушінням і подачею в силоси сховища насіння, проведення реконструкції транспортного обладнання, для забезпечення якості зберігання сировини і, отже, забезпечення якості готової продукції.
Забезпечено процес зберігання насіння шляхом будівництва нового сучасного елеватора (витратного сховища) на базі 4 металевих силосів виробництва ТОВ «Варіант Агро Буд» одноразовим об'ємом зберігання 100 000м³, що дорівнює 40 000 тон зберігання по насінню соняшнику (65 000 тон насіння ріпаку, або 75 000 тон насіння сої).
Модернізований процес надходження сировини у виробництво і готової продукції шляхом установки нових транспортних механізмів загальною протяжністю понад 1 км - виробництва ГК «Зернова Столиця», будівництва нових і модернізації існуючих транспортних галерей;
Збільшена виробнича потужність шеретувально-віяльного відділення до 1000т насіння на добу шляхом будівництва цеху і установки нового ШВВ обладнання виробництва ПрАТ «Хорольський механічний завод»;
Модернізований процес підготовки насіння до пресування шляхом установки двох нових вальцевих верстатів і проведення реконструкції транспортних елементів пресового відділення. Також, встановлено нові дробильні вальцеві верстати для переробки сої.
Збільшена виробнича потужність пресового відділення до 1000 т насіння на добу шляхом модернізації відділення і установки нового преса і жаровні виробництва ТОВ «ТАН» Чернігів, а також нового транспортного обладнання;
Модернізований процес очищення і фільтрації олії шляхом модернізації цеху і установки нового обладнання виробництва ТОВ «ТАН» і ПП «КСВ - Технології»;
Запроваджено новий процес - гідратації (очищення) олії з установкою лінії сушіння лецитину для поліпшення якості олії, зниження кількості фуза в олії і випуску додаткового продукту - харчового фосфатидного концентрату (лецитину).
Модернізований процес грануляції лушпиння шляхом монтажу нової лінії, виробництва компанії ICK Group, що забезпечує необхідну продуктивність і якість готової продукції, ємностей для зберігання лушпиння гранульованого і відвантаження в авто і ж / д транспорт.
Запроваджено новий виробничий процес - грануляція шроту, шляхом будівництва нового цеху грануляції шроту і монтажу нової лінії, виробництва компанії ICK Group з метою випуску експортного продукту - шроту гранульованого.
Побудований елеватор - склад зберігання гранульованого шроту обсягом зберігання 5 000 тонн на базі 4 металевих конусних силосів виробництва ПрАТ «Карлівський машинобудівний завод - KMZ»;
Побудований новий резервуар на 4000 м³ для зберігання олії, виробництва ТОВ «АКИМ», і нова насосна станція, для забезпечення необхідного обсягу зберігання і відвантаження олії.
Модернізований процес відвантаження готової продукції шляхом будівництва нових залізничних колій загальною протяжністю більше 1 км (4 ж / д гілки) з установкою нових ж / д ваг.
Побудований критий цех з автоматизованим навантаженням одночасно на 8 ж/д цистерн під олію і на 8 ж/д зерновозів під шрот для забезпечення оперативного відвантаження готової продукції.
Модернізований процес обліку продукції в процесі виробництва шляхом автоматизації обліку та установки нових ваг олії, шроту, лушпиння.
Проведена модернізація роботи котельні, з метою оптимізації її роботи, зменшення витрати палива (лушпиння) і відповідно, зменшення викидів в атмосферу.
Проведено реконструкцію мереж електропостачання, включаючи будівництво нової лінії електропередач (35 кВт) протяжністю 4 км, нової підстанції на 35/10 кВт на 4МВт, трьох нових підстанцій 10/04 кВт - для забезпечення надійності енергопостачання за рахунок переходу з другого на перший клас енергоспоживання.
Проведено реконструкцію всієї інфраструктури - інженерних мереж, благоустрій території заводу, укладання бетонних і асфальтних доріг - більше 12 ти м², будівництво зливової каналізації (більше 1,5 км), пожежного водопроводу (більше 1,5 км) і системи автоматичного пожежогасіння .
Виконання всіх перерахованих вище та інших заходів з модернізації «Ніжинського жиркомбінату» дозволили вийти на планові якісні і кількісні показники роботи - переробки до 1000 тн сировини (насіння соняшнику) на добу.